ספארי צלילה - מידע כללי

כל מה שחשוב לדעת על ספארי צלילה בסיני  עם קבוצת הריף

 safari  diver

הצלילה לאורך חופי סיני ודרומו של הים האדום הם "חלומו הרטוב"  של כל צולל. ספארי  צלילה מספינה נותן מענה מושלם לכל מי שמחפש חופשה מפנקת לצד נוחיות מרבית בהגעה לאתרי הצלילה וניתוק מוחלט מהאוכלוסייה המקומית.  הספינה היא מלון צף לשעות המנוחה ומועדון צלילה שנמצא תמיד על אתר הצלילה, כך שניתן לנצל את הזמן בצורה אופטימלית, הן לצלילות  והן לבילוי. קבוצת הריף מציעה לכם מגוון של  מסלולים ואתרים ע"ג ספינות איכותיות ברמות מחירים שונות. כל הספארים  מלווים ע"י מדריך מקומי מנוסה וצוות מיומן שעל הספינה וחלקם מלווים  בנוסף גם במדריכים שלנו. הנוף התת-מימי הקסום, לצד השלווה  שמשרים הים וההרים מבטיחים לכם חוויה שלא תישכח...

 

איפה צוללים?

הצלילות מתבצעות באזורים הבאים:

שארם, ראס נצרני, ראס אום סיד ואזור מיצרי טיראן.

שארם, ראס מוחמד, שאב מחמוד, שאב עלי (Thistlegorm), הג'ובאל ואבו נוחאס ,

אורגדה, ספגה, קוסייר , ויזה חובה !הפלגות לדרום הים האדום, יציאות מאל-קוסייר ועד לאלפינסטון ריף, או סט. ג'ון ריף .

לכתבה בנושא צלילה באי טירן לחצו כאן  , לכתבה בנושא צלילה בראס מוחמד לחצו כאן , לכתבה בנושא התלבטתי אם ספארי מתאים לי לחצו כאן

 

כמה פעמים ביום צוללים?  הימים מתוכננים במטרה שנוכל לבצע  עד שלוש צלילות יום וצלילת לילה. צלילות הלילה וכן צלילות לספינות טבועות ולמערות מחייבות הצטיידות בפנס (אין התחייבות למס' צלילות). הצלילה הראשונה היא CHECK DIVE ומתבצעת באתר פשוט וקרוב לשארם. זו צלילת חובה לכולם !!!

 

אם לא צללתי זמן רב או אני צריך צלילת רענון?!  היום הראשון יוקדש לצלילות מהנות, אך פשוטות, על מנת שנוכל להתרגל לציוד-הצלילה, לים וכן להכיר את רמת הצלילה של המפליגים. צלילות ההתרגלות אינן צלילות רענון. אדם שלא צלל בחצי השנה האחרונה, מחויב בצלילת רענון בטרם יציאתו לספארי. ניתן לבצעה אצלינו בתיאום מוקדם, בכל אחד ממועדוני הקבוצה. אנו ממליצים למי שזקוק לצלילת רענון להגיע בשעות הבוקר המוקדמות של יום היציאה לספארי, כדי להשלים את הצלילה ללא לחץ זמנים. ניתן כמובן לבצע את הצלילה באיזור מגוריכם לפני ההגעה.

 עם זאת, גם צולל לא מנוסה יכול להיות בטוח ולשפר את סגנונו תחת השגחת מדריך הצלילה.

 

אם לא השתמשתי בציוד שלי זמן רב?
מומלץ לעשות בדיקה תקופתית (פעם בשנה) לכל הציוד, במיוחד לווסת ומאזן הציפה. מי שלא צלל עם הציוד שלו בחצי שנה האחרונה יש להביאו לבדיקה לפני היציאה לספארי. 

 

היכן אני יכול/ה לשכור ציוד לספארי וכמה זה עולה?  ציוד צלילה מלא ניתן לשכור באחד ממועדוני הקבוצה בעבור 100 ש"ח ליום (לא כולל פנס).

אם החלטתם לרכוש ציוד, בכל אחד ממועדוני קבוצת הריף ניתן לקנות את כל פריט ציוד שתזדקקו לו, במחירים אטרקטיביים.

 

ביטוח צלילה?  כל צולל חייב להצטייד בביטוח צלילה. אם ביטוח הצלילה שלכם אינו בתוקף תוכלו לרוכשו ישירות באתר. לרכישת ביטוח צלילה לחצו כאן. כמו כן יש להצטייד בביטוח נסיעות לחו"ל הכולל ביטוח בריאות, ביטוח ציוד וביטוח ביטול/קיצור נסיעה אותו ניתן להסדיר דרך משרדי נסיעות או אתרי האינטרנט של חברות הביטוח.

 

אם אני לא צולל/ת מה אני יכול/ה לעשות? לספארי זה יכולים להצטרף גם אנשים שאינם צוללים, שכן האתרים אליהם אנו מגיעים מותאמים אף לשחייה ול"שנירקול". הספינה מספקת מגוון שירותים המאפשרים להשיג שלווה מוחלטת באווירה מרגיעה וייחודית. כמו כן, ניתן לתאם מראש צלילת היכרות בתוספת תשלום.  

 

שינוי תוכנית צלילה?  הצלילות, כמובן, מותנות במזג אויר, יכולת הצוללים ובבטיחות - שהינה הקו המנחה הקבוע שלנו. קבוצת הריף אינם אחראים לכל שינוי הנובע ממזג אויר, תקלות בציוד צלילה, שביתות, ובעיות אחרות הנובעות מתקנות או אירועים מקומיים.

    

מידע כללי על הספינות בכל הספינות מסופקים שירותי צלילה מצוינים. ההבדלים העיקריים הם בנוחות, בפאר, במגורים (חלוקת התאים ומיקום חדרי השירותים והמקלחות), במיזוג-אויר ובשירותים המוגשים. למידע נוסף ומפרט של הספינות שאיתם אנו עובדים לחצו כאן

 

האם יש מיזוג אוויר בספינה?  חלק מהספינות הן בעלות מערכת מיזוג אוויר, אשר מופעלת במהלך היום, ולעיתים מכובה בלילות. 

 

כמה אנשים ישנים בתא?  ברוב הספינות לנים שני אנשים בתא (מיטה מעל מיטה), אך לעיתים אף שלושה וארבעה אנשים. במקרים רבים, אנשים אוהבים לבלות את הלילה על הסיפון העליון תחת כיפת השמים.

 

מהו מתח החשמל בספינות?  220 וולט, המותאם לטעינת מוצרים חשמליים, כל עוד הגנרטורים בפעולה!!

  

אילו ארוחות מוגשות?  על הספינה מקבלים 3 ארוחות מלאות שכוללות עוף/דגים/בשר, פסטה, אורז, סלטים וכו'. גם צמחוניים יכולים להיות בטוחים שישבעו מאוכל מזין וטוב. מים מינרלים, שתייה קלה ושתייה חמה חופשית.

 

מה ניתן לעשות בזמן שלא צוללים?  על מרבית הספינות יש וידיאו, DVD, טלוויזיה, CD ומערכת. ניתן להביא קלטות וידאו (בעטיפה מקורית בלבד), דיסקים וקלטות לטייפ. משחקי חברה כגון שש-בש, קלפים וספרים מומלצים בהחלט.

 

האם ניתן להעשיר את הצוללים בידע על הסובב הימי?  כן, ניתן לשלב במהלך הספארי העשרה בנושאים שונים בביולוגיה ימית, המועברים ע"י מומחה בתחום. הצלילות משולבות בהרצאות מאלפות, שקופיות ייחודיות, שקפים להמחשה. מחיר הסדנה הנו 50$ ליום מכל הקבוצה יחד. 

 

מה עושים במקרה של מחלת ים?   הספינות יציבות, אך קורה שלעיתים יש טלטלות קלות (סה"כ מדובר בים...). הספינה עוגנת ללינת לילה בלגונות שקטות. היה ויש הרגשה קצת פחות טובה, ניתן להשתמש בתרופות נגד מחלת-ים, אשר ניתן לצלול עמן ללא כל חשש.

 

ציוד שיש להביא לספארי?   כובע, משקפי שמש, קרם שיזוף ושפתון, בגד-ים, כמות בגדים מינימלית, סט ביגוד חם לערבים, מגבת,סדין, עזרה ראשונה אישית (כדורים נגד כאב ראש, שלשול, בחילה, צרבת ושאר תצרוכת אישית).

ומה עם מצלמות? את הנוף התת מימי שתראו מתחת למים לא תרצו לשכוח. מצלמה תת- מימית היא ממש ציוד חובה. אולם מה עושים ומרבית הצוללים אינם בעלים של מצלמה תת-מימית?  פשוט מאוד, אצלינו תוכלו להשכיר מצלמה דיגטאלית תת-מימית שתאפשר לכם לקחת את הנוף המדהים שפגשתם מתחת למים. לפרטים נוספים לחצו כאן.  

 

מתי ואיפה נפגשים ליציאה?  היציאה לספארי היא ממרינה דיוורס שם ניפגש בשעה בשעה 19:00, את המעבר חוצה כל הקבוצה יחד. בצד המצרי תחכה לנו הסעה מסודרת למעגן הספינות בשארם, ולאחר מכן עלייה על הספינה והתארגנות לשינה. למחרת, בשעת בוקר נעזוב את המעגן בשארם ונצא להפלגה בהתאם למספר ימי הצלילה של הספארי שהוזמן. 
ביום הצלילות האחרון נרד מהספינה בסביבות השעה  16:00 וניסע  חזרה לכיוון טאבה (שעת ההגעה משוערת 20:00).

*כשמתארגנים כקבוצה ניתן לתאם שעת יציאה שונה בהתאם לנוחות הקבוצה.

 

באיזו שעה מגיעים בחזרה? על-מנת לנצל את היום האחרון ככל שניתן אנו חוזרים למעגן בסביבות השעה 16:00 מתארגנים ומתחילים בנסיעה  חזרה. שעת ההגעה המשוערת למסוף טבה היא 20:00. אולם חשוב לזכור שלמרות שלרוב לוח זמנים זה הוא ראלי ואנו עומדים בו, יתכנו שינויים או עיקובים שאינם תלויים בנו.

 

באילו מקרים צריך להוציא ויזה?  ויזה הכרחית לספארים בהם עוברים את קו שארם ודרומה.

 

הכנת הדרכון והוצאת ויזה למצרים *חשוב!! הוצאת ויזה אורכת כ 14- יום, יש להיערך מספיק זמן מראש ולקחת בחשבון חגים מקומיים או חגי מצריים שיכולים לעכב את משך הוצאת הויזה!

* יש להצטייד בארבע תמונות פספורט זהות, בדרכון בעל תוקף של למעלה משישה חודשים, שיש בו לפחות שני דפים ריקים 
* העומדים לפני גיוס, צריכים אישור מצה"ל, אותו ניתן לקבל בלשכת הגיוס העירונית.

* לבעלי דרכון זר - הוצאת ויזה אורכת יום אחד.

* ויזה למצרים ניתן להוציא דרכנו, בעבור 150 ש"ח, או ישירות בשגרירות המצרית.

 

הרשמה ומחירים קבלת פרטים נוספים והרשמה ראשונית אינם כרוכים בתשלום.

 

מחיר ההפלגה : ההפלגות מתבצעות בספינות ברמות שונות, והמחירים נעים בין  675 ש"ח  ל- 750 ש"ח ליום. המחיר תלוי ברמת הספינה, גודל הקבוצה ומספר ימי הספארי. בחלק מהספינות למשנרקלים ולילדים יש מחירים מיוחדים.

 

המחיר כולל: מעברי הגבול  ויזה למצרים, הסעות (טאבה-שארם-טאבה), שלוש ארוחות ביום, מים מינרלים, שתייה קלה, תה, קפה ועוגיות, הדרכת צלילה, מכלי-אויר ,משקולות, ושאר מתקנים ושירותים שעל הספינה - לשעות הפנאי.

המחיר אינו כולל: מעבר גבול בצד הישראלי, טיפים לצוות הספינהו מדריכי הצלילה , אגרות, ציוד צלילה (מעבר למכלים ולמשקולות).

האם כקבוצה, נוכל לתאם תאריכים מיוחדים שיתאימו לנו? בהחלט! עבור קבוצות מאורגנות נוכל לבנות תוכנית, תאריך ומחיר מיוחד.

 

תנאי הרשמה! 25%  ממחיר הספארי להבטחת מקום, בעת ההרשמה, מתוכם 100 ש"ח דמי ביטול והרשמה, שלא יוחזרו בכל מקרה של ביטול. 75% הנותרים עד חודש לפני היציאה. ניתן לשלם במזומן, או בכרטיסי אשראי. הזמנת מקום בהפלגה הנה מובטחת, רק לאחר שהועברה מקדמה ל"קבוצת הריף". התשלום הנו עפ"י שער מזומנים גבוה של הדולר ביום התשלום.

 diver on zodiac

מה לגבי דמי ביטול? לאחר ההרשמה, 100 ש"ח אשר הנם דמי טיפול והרשמה שלא יוחזרו בכל מקרה של ביטול.

ביטול מכל סיבה שהיא, 3 שבועות לפני הספארי, הצולל יחויב ב- 25% מעלות הספארי.                 

ביטול  שבועיים לפני היציאה, הצולל יחויב ב - 50% מעלות הספארי.                                

ביטול הספארי שבוע, או פחות, לפני היציאה, הצולל יחויב ב - 100% ממחיר הספארי.                         

 

כיצד מזמינים מקום בהפלגה?  יש ליצור עמנו קשר על-מנת לתאם את תאריך ההפלגה.
לרשימת התאריכים המלאה וטפסי הרשמה לחצו כאן  אנא הקפידו לקרוא בעיון את תנאי ההרשמה והביטול.

 
 

פרטים נוספים והרשמה במועדון בת"א בטל: 035271440 , אצל מיכאל בטל: 052-6021026,

או בדוא"ל safari@scuba.co.il