קורס ניטרוקס דרגה 1

למה ניטרוקס? כי אחת השאלות הראשונות שנשאלות בקורס צלילה היא: למה לא להחליף את החנקן, שאחראי ללא מעט "בעיות" בצלילה, בגז אחר.  בקורס זה עורך הצולל היכרות עם צלילה באוויר מועשר בחמצן - SafeAir®/NITROX , את ההיסטוריה וההתפתחות  השימוש של החמצן בצלילה, השימושים של  SafeAir®/NITROX  ונוהלי השימוש והטיפול בו.

מטרות הקורס: בסיום הקורס ידע הצולל לתכנן צלילה עם אוויר מועשר תוך התחשבות במגבלות החמצן,  להשתמש בשני סוג תערובות –  SafeAir®32   שבו 32 אחוז חמצן  ו SafeAir®36   שבו אחוז החמצן הוא 36, וכן כיצד לבדוק לטפל ולהשתמש בו.

תנאי קבלה: תעודת צולל מים פתוחים/כוכב אחד (כולל צולל צעיר) של התאחדות צלילה מוכרת.
צולל מוסמך צריך להיות בעל אישור כשירות רפואית וביטוח צלילה בתוקף.
את הקורס ניתן לבצע גם  כחלק מהסמכת צולל מים פתוחים/כוכב אחד (כולל צולל צעיר) של התאחדות צלילה מוכרת.

ציוד צלילה: ציוד צלילה סטנדרטי מתואם  ® SafeAir לטבלאות צלילה מתואמות לסוגי התערובות שבהן עושים שימוש בקורס (מסופק במהלך הקורס לחניכים) או מחשב צלילה המתאים לצלילה עם אוויר מועשר.

מתי נערכים הקורסים? בכל יום מימות השבוע בתאום מראש. בנוסף, ניתן לשלב את הקורס במסגרת קורס מים פתוחים/כוכב אחד. אם בצעתם את החלק העיוני באינטרנט, כל שעליכם לעשות הוא לתאם את מועד ההגעה ולהשלים את הצלילות.
 
תכנית הקורס עיוני : שלוש עד 4 שעות בכיתה, או לימוד באתר:  www.nitrox.co.il  שימו לב! הלימוד העצמי מאפשר לכם להשלים את השלב העיוני כולל מבחן הידע  באינטרנט ולאחר מכן תצטרכו להשלים רק את הצד המעשי. 

מעשי: לפחות שתי צלילות עם תערובת של 32 או 36 אחוז חמצן,  לזמן תחתית של זמן מזערי של  20 דקות.  


הסמכה
: לאחר מעבר בהצלחה של הנושאים העיוניים והמעשיים ומבחן ידע עיוני , הצולל יוסמך  כצולל דרגה 1 של ANDI   המוכרת גם כ -
Sport SafeAir®User או בקיצור SSU

היתרים והגבלות: עומק הצלילה המרבי המותר הוא בהתאם לתעודת הצלילה אך בכל מקרה לא יעלה על 40 מטר ולזמן התחתית שאינו מחייב דקומפרסיה 

ssu_card