קורס ניטרוקס דרגה 2

בקורס זה , הנקרא גם  Complete SafeAir®  User  לומד החניך את הפיזיולוגיה של אויר מועשר בחמצן וכיצד לחשב את הזמנים והעומקים המותרים בעת השימוש בכל סוגי התערובות החל מ - SafeAir®22 (22 אחוז חמצן) ועד ל - SafeAir®50  (50 אחוז חמצן), ואיך לבחור את התערובת האידאלית לכל עומק. קורס זה יכול לבוא כהמשך לצולל נייטרוקס דרגה 1 או בקורס נפרד. קורס זה הוא גם הבסיס לקורס צולל טכני.

מטרות הקורס:  בסיום הקורס יכיר החניך את הפיזיולוגיה  של אוויר מועשר בחמצן, ידע  לתכנן צלילה עם אוויר מועשר בחמצן תוך התחשבות במגבלות החמצן,  להשתמש במגוון  תערובות החל מ –  SafeAir®22   שבו 22 אחוז חמצן  ועד ל - SafeAir® 50שבו  50 אחוז חמצן  וכן כיצד לבדוק לטפל ולהשתמש ב SafeAir®/NITROX  

תנאי קבלה: תעודת צולל מתקדם/שני כוכבים של התאחדות מוכרת. בעל אישור כשירות רפואית וביטוח צלילה בתוקף.
את הקורס ניתן לבצע גם  כחלק מהסמכת צולל מים פתוחים/כוכב אחד (כולל צולל צעיר) של התאחדות צלילה מוכרת.

ציוד צלילה: ציוד צלילה סטנדרטי מתואם  ® SafeAir לטבלאות צלילה מתואמות לסוגי התערובות שבהן עושים שימוש בקורס (מסופק במהלך הקורס לחניכים) או מחשב צלילה המתאים לצלילה עם אוויר מועשר.

מתי נערכים הקורסים? בכל יום מימות השבוע בתאום מראש. בנוסף, ניתן לשלב את הקורס כחלק מתוכנית ההתמחיות לקורס צולל בכיר 
  
תכנית הקורס עיוני : שבע עד שמונה שעות  בכיתה במהלכן ילמדו הנושאים הבאים: ® SafeAir - ההסטוריה וההתפתחות
, החמצן והצולל, דרכי חישוב ושימוש ב ® SafeAir , הטיפול בו ונהלי אבחון גז הנשימה. 

מעשי : לפחות שתי צלילות עם ה"תערובת האידאלית" עד SafeAir ® 50   על פי עומק הצלילה  לזמן תחתית של 20-30  דקות.  


הסמכה: לאחר מעבר בהצלחה של הנושאים העיוניים והמעשיים ומבחן ידע עיוני , הצולל יוסמך  כצולל דרגה 2 של ANDI   המוכרת גם כ - Complet SafeAir®User או בקיצור CSU

היתרים והגבלות: עומק הצלילה המרבי המותר הוא בהתאם לתעודת הצלילה אך בכל מקרה לא יעלה על 46 מטר ולזמן התחתית שאינו מחייב דקומפרסיה. 

csu_card