scuterהפנתי את ראשי ימינה. זוג הצוללים שנכנסו למים כ 10 דקות לפנינו "שירכו את רגליהם", ז"א סנפיריהם כנגד הזרם ונראו לי תשושים למדי. קרוב לוודאי שבתוך מספר דקות יחייב אותם מצב האוויר לוותר ולהתחיל לחזור. הנדתי לעברם בראשי כאומר: "אפשר גם אחרת", היטבתי את אחיזתי במכשיר , מסמן לזוגתי  שממשיכים ולחצתי על  ההדק השחור. לא נשמע כל רעש, רק איושה קלה של גוף הפולח את המים.  אל תשגו בדמיונות שווא, "הלחיצה על ההדק" לא שיחררה נשק קטלני לעברם של זוג הצוללים, אך היא הפעילה אופנוע תת-מימי  המוכר גם כ"סקוטר". הכלי הקטן אותו אחזנו בחזקה בידינו משך אותנו בכוח קדימה משאירים מאחורינו את זוג הצוללים, כשאנו שועטים בחדווה לעבר האתר שבו בחרנו לבקר.

 scuter2

יום קודם לכן, היינו גם אנחנו אותו זוג צוללים המשרך דרכו במים בכבדות, כשעל פנינו חלפו ביעף רביעיית צוללים, מצויידים במעין צוללת ננסית ועל פניהם המבט המרחם. ביציאה מהמים, מתוסכלים מהזרם החזק שגזל את מרבית האוויר שלנו וכמעט לא איפשר לנו ליהנות מהצלילה, פגשנו את הרביעייה, זו שלא מכבר חלפה על פנינו במהלך הצלילה. הם ישבו מסביב לשולחן, לוגמים קפה , והחליפו בניהם בקולניות חוויות, שלרגע נדמה היה כאילו הן לקוחות משיחה של צוות אירובטי שזה עתה חזר מטיסה. אזרתי אומץ וניגשתי אליהם. מהו מכשיר הזה שעליו דהרתם שאלתי בביישנות.

זה שאל אותי "המנהיג" והצביע לעבר "הצוללת הננסית" שנחה לידו, "זה סקוטר." הוא הסביר.

ואיפה השגתם אותם אני שואל? מה זאת אומרת איפה? ממש כאן במועדון הצלילה הוא עונה לי.

גם אני יכול אני שואל? כן הוא אומר אבל צריך קורס.  אוף אני מסנן לעצמי באכזבה, נשאר לנו רק עוד יום אחד לצלילות ולא נספיק. "המנהיג" מבחין באכזבתי והוא ממהר להרגיע אותי. זהו קורס קצר  - קצת תאוריה, צלית תרגול וצלילה נוספת לרכישת נסיון  ובתוך  כמה שעות  תוכלו לקבל הסמכה לשימוש  בכלי הקטן ו"הממזרי".   גם אנחנו לא כאלה מנוסים,יש לנו רק 25 צלילות. אתמול בצהריים כשהגענו, חיפשנו לעשות משהו אחר, הציעו סקוטרים, התאים לנו הזמן וגם המחיר אז לקחנו. היום כבר שכרנו את הכלי ויצאנו לבד. ראיתם בעצמכם למה הוא מסוגל. 

 

scuter3ניגשתי אל דלפק הצלילה וביקשתי להתעניין בקורס סקוטר. בדקו שיש לנו 20 צלילות (שזהו תנאי הקבלה לשימוש בסקוטר) ואמרו: אין כל בעיה , מתי אתה מעוניין?

אנחנו שניים אמרתי מתי אפשר להתחיל? בעוד חצי שעה "נוח לכם שאלו" ? התייעצתי עם בת זוגי לצלילה וענינו בחיוב. וככה  מצאנו את עצמנו חצי שעה מאוחר יותר, יושבים עם א. המדריך  שהסביר לנו על אופן פעולתו של הסקוטר, איך משתמשים בו ועל מה צריך להקפיד במים. לאחר ההסבר וההיכרות שנמשכו כ -  40 דקות חגרנו את  הציוד אחזנו את הסקוטרים וירדנו למים. תרגלנו את אופן האחיזה, כיצד מתקדמים, איך מתמודדים עם בעיות שונות מתחת למים  ומה אסור ומותר לעשות. בתום התרגילים יצאנו לסיבוב "רכיבה". השילוב של תחושת הריחוף עם עוצמת ההתקדמות של הסקוטר נתנו לי את התחושה שאני "סופרמן" בכבודו ובעצמו מרחף ללא גלימה כדי להציל את העולם...

חלפו פחות מ 6 שעות  מאז למדנו לראשונה על קיומו של הסקוטר ועד שהפכנו לבעלי הסמכה לשימוש בו. מייד בתום הסיכום ומילוי הטפסים ניגשתי לדלפק וביקשתי שישמרו לי שניים למחר. 

נכון שאין לי כוונה לתלות את הסנפירים ולהפוך לממונע מעתה ועד עולם, אבל הסקוטר בהחלט הוסיף לי חוויה שלא היכרתי,  במחיר הגיוני והגון ביותר וגם הוסיף ל י ידע ונסיון כצולל. מהיום לפחות צלילה אחת בכל  סדרת צלילות שאני מבצע תהיה עם סקוטר.

 

לקבלת  פרטים והזמנות לחצו כאן