קורס הדייבקון שלי.  מאת: שגיא ברימר, מאי 2013.


שגיא  במשימת הצפהקורס הדייבקון הוא קורס שמלמד אותך כל כך הרבה וגם מרחיב על כל נושא בצורה מעמיקה ביותר. אני למדתי בקורס הזה שכמה שחשבת שידעת ושהתמצאת, אתה לא יודע כמעט כלום על להיות מקצוען צלילה.

 
הקורס החל בתחילת חודש מאי והועבר ע"י לא אחר מרן הפנר (אחד האנשים המקצוענים שפגשתי) שיעורי הכיתה ושיעורי המים היו קשים אך אפשריים. התחלנו כל יום  מ 09:00 בבוקר, ועד 20:00 בערב -  קורס מאוד אינטנסיבי, אבל כמה שהיה אינטנסיבי ככה גם היה מקצועי, בטיחותי ומהנה.  במהלך שיעורי הכיתה למדנו איך להעביר תדריכים, מערך שיעור ,והרצאות.  במים יישמנו את כל שיעורים וההתמחויות שרכשנו (קורס הצלה, נייטרוקס, עומק ,לילה ,ניווט וכו'). במשך השבועיים האלו רכשנו ידע של איך להוביל צוללים, לקחת צלילות היכרות, צלילת  רענון ובעצם כל מה שנוגע בהדרכה.  רן היה מאוד מקצועי ולא התפשר על פחות ממצויין או 100% הצלחה (הוא לא הסתפק במינ' 80%) הקורס היה מאוד מהנה, מלמד וכמובן שהחניכים היו אנשים ברמת צלילה מאוד גבוהה.


היו גם הרבה צחוקים בכיתה בין אם זה בחוסר הבנת ההסברים (כולם היו פשוט דיסלקטים עם בעיות קשב וריכוז). אני מצאתי את עצמי מתקשה עד מאוד במבחנים העיונים שהיו ברמה מאוד גבוהה אך אפשרית, או בגלל העייפות ממשך היום שעובר, אך תמיד הייתה אווירה טובה וכמובן שכל דבר הוסבר לפחות 3 פעמים (כמו שציינתי כולם היו עם בעיות הבנה אז כל אחד קיבל הסבר אישי).


במהלך הצלילות רן התקיל אותנו בכל מיני מקרים אפשריים שייתכן שיתרחשו לכן הוא לימד אותנו כיצד לזהות אותם ולמנוע אותם. המקרה האהוב עליי הוא בצלילה לאתר "היתוש ". זאת הייתה צלילת הסיכום של הקורס בעיני מכיוון שהיינו צריכים לבנות ניווט לשם, להוביל את הקבוצה וכל מבחן השנורקל לשגיאהזמן להיות ערניים מבלי הכנה מראש לתקלות. המבחן החל כבר מרגע ההגעה לאתר: באופן החניה של הרכב, לבישת הציוד וההליכה למים. כשנכנסנו למים החלו ההתקלות, ופה התחלתי להבין שהצלילה כנראה תהיה יותר מסובכת ממה שחשבתי והבנתי. רן התקיל אותי בעומק של 25 מ' כשאנו מגיעים אל ה"יתוש" והוא מדמה שיכרון מעמקים ופשוט בלי הודעה מתחיל להוריד את הציוד וצועק מתחת למים בהתלהבות: "הנה היתוש, הגענו ליתוש"... באותו הרגע ניגשתי לתפעל את ההתקלה שאני פשוט נקרע מצחוק. זאת הייתה הצלילה שהכי נהניתי בה.


 

בהמשך השבוע סיימנו רשמית את הקורס לאחר שעברנו את המבחנים העיונים והמעשים. קיבלנו את הרשיונות שלנו, ישבנו על בירה עם אילן ביטון (המנהל של מועדון הצלילה הצטלמנו ולסיום עשו לנו מבחן שנקרא "שנורקל טסט" (יושבים עם שנורקל ומסיכה ומוזגים לך בירה דרך השנורקל...היה מהנה מאוד.


 

לסיכום,הקורס הזה היה חוויה, ומומלץ לכל מי שחובב את הספורט הזה. אני למדתי הרבה על הצלילה ועל עצמי בתור צולל. הכרתי אנשים איכותיים שמאוהבים בתחום הזה כמוני, והיום אני מעריך מחדש את כל התחום הזה מכיוון שעכשיו אני רואה גם את מה שקורה מאחוריי הקלעים, וממבט של אדם יותר מקצועי בצלילה, ובעתיד אני מקווה שגם בהדרכה.