מאת: טוני האוורד

 

כשהייתי בשנות העשרים לחיי, גרתי בדהב שבסיני לשנה. היתה לי הזדמנות לעשות קורס צלילה אבל לא הייתי מעוניין. תחום העניינים שלי התרכז יותר בלגונה המדהימה, בהרים ובאינספור הבחורות היפות שבאו והלכו ללא הפסקה. היו לי מעל ומעבר דברים להעסיק את עצמי.

 

כשהייתי בשנות החמישים לחיי, אשתי (שהרבה יותר צעירה ויפה ממני) עשתה צלילת היכרות בריף הדולפינים עם חבר, מדריך מאד סבלני ומנוסה. לפני כן היתה לה תמיד בעיה עם מים ותמיד שניסינו להנות מאיזשהו בילוי שקשור למים זה תמיד הפך לאסון, ופעם אחת אפילו כמעט לגירושין. היא יצאה מהצלילה עם חיוך מאוזן לאוזן. היא המשיכה ועשתה קורס מים פתוחים ומתקדם בריף, ולמרות שזה היה פברואר קר היא נהנתה מכל רגע. כל הבעיות שלה עם המים נעלמו בדרך נס ועולם חדש נפתח בפניה.

 

תמונת הסיום של הקורס שליאז מה יכלתי לעשות? את הדבר החכם...עשיתי גם צלילת היכרות עם אותו המדריך. גם אני יצאתי עם חיוך מרוח על הפנים וגם אני עשיתי את קורס צלילה מים הפתוחים וקורס צלילהמתקדם וגם אני נהנתי מכל רגע (המים היו הרבה יותר חמים כשאני עשיתי את הקורס).

 

אחד מבניי עשה את קורס הצלילה הראשון שלו כשהיה בן 13 ואת הקורס המתקדם בגיל 15, הרבה לפניי ואישתי. היום הוא בצבא ואנחנו צוללים יחד מדי פעם. הבן הצעיר שלי יעשה את הקורס הראשון בעוד כ 6 חודשים כשיגיע לגיל 12.


 

חוץ מהיתרונות הברורים בפעילות משפחתית, זוגות צריכים תחביבים שבעזרתם יוכלו להנות יחד. זה לא קשה לאנשים להתמקד בעולמם האישי ולהתרחק אחד מהשני. לצלול יחד כזוג זוהי חוויה נפלאה, כייפית, מרגיעה. להנות להיות מוערך.

 

קוראים לזה ספורט אבל כספורטאי מקצוען (מלפני הרבה הרבה שנים) אני אומר לכם שזהו הספורט היחידי שאני יכול לחשוב עליו בו אתה צריך להרגע כמה שאפשר כדי להפיק את המקסימום ולעשות את זה נכון.
זה בשביל כל אחד מגיל 12 ועד עולם...אף פעם לא מאוחר מדי לכייף, אף פעם לא מאוחר מדי לחוות משהו חדש ואף פעם לא מאוחר מדי להעריך יופי ואת חברתם של חברים ובני משפחה.

תהנו,.....