בשלהי שנת 2007, כאשר קבוצת הריף פתחה מחדש את מועדון הצלילה  בתל-אביב, בשיתוף עם אוקטופוס טיולי צלילה, נתבקשנו להוסיף על השלט החדש את הלוגו של IPDA: האגודה הישראלית לצלילה מסחרית.

IPDA הייתה אז בעיקר רעיון בתהליכי התהוות. המחסור בהכשרה מקצועית לצלילה מסחרית בארץ גרם לאחראים בתחום לפנות אל בתי ספר מקצועיים בחו"ל ולאחראים פחות, לשכור את שרותיהם של צוללים ללא כל הכשרה מתאימה.
הצורך בהכשרה מקצועית, המוכרת ע"י גורמים בין לאומיים, הובילה את הבעלים של קבוצת הריף  -  ניר אבני ואייל בר-ציון - חלוצי הנייטרוקס, הצלילה הטכנית וצלילת הטרימיקס בארץ, לחבור לאייל ורד, המכונה "פטר" - ממקימי הילת"ם ובעל וותק של כמעט 50 שנה בצלילה מסחרית בעולם ובחיל הים הישראלי. 

ביחד הם מקימים  את IPDA ואף זוכים לקבל הכרה מאחד מארגוני הצלילה המסחרית הגדולים בעולם: IDSA.


תהפוכות הזמן ועיקובים מבית מדרשו של  "מרפי" דחו את ישומו המעשי של הרעיון עד לחורף 2011 אז הבשילו התנאים ובמרינה דייברס נפתח קורס הצלילה באספקת שטח הראשון בארץ שהיה פתוח לקהל הרחב.
בצלילה מסחרית נהוגה צלילה באספקת גז מהשטח אל קסדות צלילה יחודיות המצוידות במערכות תקשורת מתקדמות בין הצולל אל האחראי על פני השטח ובמצלמות במעגל סגור המעבירות  אל מסכים על פני השטח את נקודת מבטו של הצולל. כך יכול לנהל האחראי את הצלילה ולהעביר הוראות המבוססות על מידע בזמן אמת אל הצולל.את הקורס העבירו פטר ומושיקו בכר (ממאמני המדריכים ומדריכי הטרימיקס הותיקים בארץ) לקבוצה של נציגי קבלני עבודות ימיות שונים, מדריכי צלילה מקומיים ומתעניינים אחרים.
גם מדריכי הצלילה העשירים בידע תיאורטי וגם נציגי הקבלנים העשירים בניסיון מעשי הופתעו מהיקף הידע, בקיאותם וניסיונם של פטר ומושיקו.
אל שיעורי התיאוריה המקיפים שנמשכו עד לשעות אחר הצהריים המאוחרות נלוו כמובן שיעורים מעשיים, בהן נצבר נסיון מעשי בשימוש בקסדות ואספקת גז מהשטח, תוך ביצוע תרגולות חירום ושגרה שונות בעומקים שונים, ותוך ביצוע משימות ועבודות יצוגיות.
כך, יום אחר יום, נצבר הנסיון המעשי ונרכש הידע העיוני הדרוש לצולל מסחרי בטוח ויעיל ברמה שלא הייתה מביישת אף בית ספר מקצועי ברחבי העולם.
ולא פחות חשוב , למרות השעות הארוכות והחניכים התובעניים, הקורס התנהל באווירה טובה. לנו החניכים לא נותר אלא להגיד תודה על  ההזדמנות והחוויה שנפלה בחיקנו ...