במהלך החודשים האחרונים  כשביקשתם להצטרף לצלילה עם הדולפינים נתקלתם  לא פעם בתשובה כי הפעילות עם הדולפינים במיים מוגבלת בשל עונת ייחום וחיזור של הדולפינים.
תפיסת העולם שלנו בריף הדולפינים הייתה תמיד לתת לדולפינים את ה"חופש לבחור" כשאנחנו, המבקרים, שחקני משנה בהצגה.  מכך נגזרה גם השבת הדולפינים אל הים השחור לפני מספר שנים  וכל אופי הפעילות במקום. 
אולם מאחורי התשובות  המעט "סתומות" עבור רבים, מסתתרת מערכת חיים מורכבת ומעניינת להפליא  של להקת הדולפינים החייה באתר, ובעזרתם של מאמני הדולפינים שלנו אנחנו רוצים לאפשר לכם הצצה לשתיים מהפעילויות החביבות ביותר על הדולפינים: צייד וחיזור
ולמועניינים בידע מעמיק יותר אנו מציעים  התמחות בצלילה עם דולפינים והשתלמות בת מספר שעות למבקרים שאינם מעוניינים בהכרח להכנס למים.    


במהלך החודשים האחרונים היתה כמות גדולה של השרצות של הדגים המקומיים – ודגים בימים פירושם צייד וצייד פירושו תענוג צרוף עבור הדולפינים. 

הדולפינים משלבים  שתי טכניקות עקריות לציד:
טפיחה על המים (side splash )  והתמצאות ע"י סונאר
וכך זה מתרחש -  הדולפינים ממקדים את הסנואר שלהם על קבוצת דגים,  דוחקים אותם לעברם בעוד הם ממתנים להם על- פני המים, נחים על צידם, ובעזרת טפיחת זנב מדוייקת להפליא הם משגרים את הדגיגם הישר אל פיהם.
הטכניקה השנייה מתבססת  על שימוש בסונאר לטובת  גרימת בילבול ואיבוד אוריינטציה  של להקת  דגים וחלוקתם לקבוצות קטנות, מה שמקל על הדולפינים לתפוס ככל קבוצה בנפרד.
שיטת צייד זו מתרחשת הן על פני המים והן מתחתם וניתן להבחין במנוסה המבוהלת של הדגים שבמהלכה אף קופצים אל מחוץ לפני המים.
 
חיזור וצייד
מימין לשמאל: צייד וחיזור

פעילות נוספת החביבה ביותר על הדולפינים היא כל מה שקשור במשחקי מין וחיזור.  לאחר לכתו בשיבה טובה של זקן הלהקה סינדי ,  נותרו רק שני זכרים צעירים: ניאו בן הארבע  ורג'ה בן השלוש. למרות שהם אינם יכולים לעבר עדיין את הנקבות הם מתנהגים כזוג  בני עשרה עתירי הורמונים והם עסוקים בחיזור נמרץ ואפילו קיום יחסי מין עם הנקבות.
ואצל הדולפינים כידוע לכם, בכל מה שקשור ליחסי מין אין טאבו. הכל מותר לכולם עם כולם, ואם הנקבות מסרבות אזי אין כל רע בקיום יחסים האחד עם השני.

וקצת מחוויות הדולפינים במים בסרט שלפניכם...