כתבה: טל פישר – מאמנת דולפינים בריף הדולפינים באילת  

אווירה עצובה שררה  בריף הדולפינים  בימים האחרונים של חודש יולי 2007 בעקבות מותה  של שיבא,   אחת הדולפינות האהובות והידידותיות ביותר בקרב להקת הדולפינים שחיה במקום.

שיבא


שיבא נולדה לדולפינה נענע ולזכר השולט סינדי בשנת 2004 והיתה לדולפינה הראשונה שהיא דור שני לדולפינים שנולדו בריף (האם נענע נולדה אף היא במקום).  כבר מימיה הראשונים התאפיינה ביופי (דולפיני) יוצא דופן שהתאפיין  בגוף ארוך , צבע בהיר ושפה תחתונה מוארכת, או כמו שכינינו אותה: "Buy & Bonus" . היא
 הייתה דולפינה ידידותית במיוחד, שובבה ומלאת מרץ ורכשה לעצמה מעגל חברים נרחב בקרב הצוות  של ריף הדולפינים.

בחברת הדולפינים ישנו רגע חשוב בחייו של הדולפין המתבגר - הרגע שבו עליו לתפוס את מקומו בהיררכיה החברתית בלהקה.  תקופה זו היא תקופה לא קלה עבור הדולפין המתבגר (זכר או נקבה) ולפעמים יכולה להיות מתסכלת מאד, מה ליצור  אצל הדולפין הצעיר מתח שעלול להתבטא, או להוביל למחלות פיזיות ממשיות.

כמו כל דולפין גם שיבא עמדה מול אתגר שכזה ולצערנו כוחה לא עמד לה . לפני כחודש שמנו לב שהיא  מאבדת  את התיאבון. היא הפסיקה להגיע להאכלות והחלה לבלות לבד יותר ויותר,  מתרחקת מחברת שאר הדולפינים שהיו עסוקים בעונת הייחום.

כל הסימפטומים הראו על דלקת במערכת העיכול והטיפול שניתן  לה עזר מעט לשקם את תאבונה אבל הוא לא שב למצבו הרגיל. כתוצאה מכך היא החלה לאבד ממשקלה ונראה היה שהטיפול הרפואי כבר לא עוזר כמו בהתחלה.

אובדן התיאבון הוביל בסופו של דבר להיחלשות של המערכת החיסונית עד שזו הפסיקה לתפקד לחלוטין והשאירה אותה פגיעה וחשופה למחלות נוספות.

כל שעשה הצוות המסור עמ"נ לנסות ולחזק אותה לא צלח.  לא עזרו  השחיות והליטופים וגם הטיפול הרפואי  חדל מלהשפיע ומצבה המשיך להתדרדר. בתאריך ה-22 ליולי בשעה 17:45 אחרי הצהריים, מוקפת בכל חבריה היא נשמה את נשימותיה האחרונות .