גור: אתה עולה לת"א, פותחים מועדון צלילה.
אני: לח שם נורא.
גור: אז ?
אני: תעלה אתה.
 [שתיקה]
אני: למה זה טוב ?
גור: המון אנשים שם רוצים לצלול.
אני: שיבואו לאילת ?

אז אתם כבר מבינים איך זה נגמר... מועדון הצלילה בת"א של קבוצת הריף,  שפועל  בשיתוף עם אוקטופוס טיולי צלילה חי קיים ומתנשף!!! ואני ? אני פה מזיע. אבל זה עוד כלום לעומת איך שהזעתי לפני זה, לפני שהיה לנו פה מזגן בחנות, מזגן בכיתה ומזגן במעבדת הציוד. לפני זה לא היה פה כלום. האמת שדבר אחד היה פה המון... זבל. 3 מכולות של פסולת בניין הוצאנו מפה.
משפצים
ואחרי שניקינו גילינו שיש "ים של מקום" ואז אתה מסתכל ואומר: "צריך להביא המון דברים", ואנחנו במרכז בליבה של העיר ללא הפסקה כך שיש פה  הכל? טעות גדולה!!! 27 שנים של התניה אילתית תחת המון מעלות בצל (שישאר ביננו, איפה ראיתם באילת צל?) לימדו אותי  שת"א היא בצפון והכל אפשר להשיג דווקא באילת.  בת"א אין לי מושג מאיפה להשיג אפילו כוס חד פעמית. אז הבאתי מאילתכוסות חד פעמיות. וכל מי ששותה אצלנו קפה (והקפה הוא בחינם כמובן), שותה בכוס אילתית (שמן הסתם יוצרה במרכז), באמת. אבל לא רק כוסות, הבאנו. במבצע שינוע רב מתנדבים העלנו גם שני מדחסים וארגז כלי עבודה ואיש מחשבים ויאללה לעבודה... ואחרי ימים מספר הקירות נצבעו והדלתות והחלונות הוחלפו ובכלל – נראנו ממש כמו באותה תוכנית טלויזיה שבה נשלחים בעלי הבית למספר שעות, ואז, בהעדרם, עשרות בעלי מקצוע מתנפלים על הפרוייקט – מתקנים, משפצים ומשפצרים...
ואחרי שסיימנו
אבל לא הסתפקנו רק ב"קוסמטיקה", העמדנו עמדת דחיסה למופת שבעזרתה נדחסים היום תערובות SafAir מ 21% ועד 100% חמצן, וגם תערובות טרימיקס לצלילות טכניות מורכבות. והמערכת כבר הספיקה להתמודד עם מספר דבוקות של מיכלי בנק בנפח של מאות ליטרים של החברה לעבודות ימיות – אוקיאנה,  משימה שלא הייתה מביישת אף את מערכות הדחיסה הכי משוכללות של  אילת.
לא באנו לנוח כאן
טוב אז מזגנים יש. עמדת דחיסה יש. ציוד חדש למועדון קנינו. את החנות ציידנו. סירה למועדון כבר יש. אפילו מערכת קופות שמקושרת למרינה ולריף הדולפינים על-מנת שנוכל לזהות ו"לצ'פר" את חברי הקבוצה יש.
אבל משהוא עדיין היה חסר... אווירה!
יש אווירה
אז בעזרת קני קש, רשתות, צל ערסל והשקיעות הקסומות השתדלנו ליצור בלב ליבה של ת"א סיני קטנה. ורגע אחרי שסיימנו  הגיע צלם הלבשה תחתונה שרוצה לצלם פה לוח שנה של ביגדי ים  ויהיו גם דוגמניות... וכל מה שאני מספר לכם הוא אמיתי לגמרי! אז תבואו בכל יום כי ממש מגניב פה. וכמובן שלא שכחתי את  המטרה שלישמה אני כאן -  קורסי צלילה, ספורטיבית וטכנית, צלילות מכל הסוגים, מרכז מידע והרשמה לטיולי צלילה בסיני ובעולם, ויש עוד ים של תוכניות לעתיד.
ועכשיו כשסיימנו את ההקמה ואפילו מצאתי קצת זמן לספר לכם עליה, ברשותכם, אני יושב לקפה. אחלה מקום, אחלה אווירה ואתם מוזמנים להצטרף...
למידע נוסף על מועדון הצלילה בתל אביב לחצו כאן