על האתר -  השם "אל קרדה" הוא כינוי שנתנו מדריכי מועדון הצלילה בריף הדולפינים לאתר על שמו של אמיר קרדה - מדריך צלילה ומנהיגה הבלתי מעורער של קבוצה של כ -40 צוללים שרופים המוכרת יותר בשם "הכנופיה"
זהו האתר  הדרומי ביותר באילת .  בשל קרבתו אל הגבול מהצד האחד והעובדה כי החלק העשיר שלו עמוק למדי ודורש היכרות מוקדמת הוא נשאר "בתול"  יחסית למרבית אתרי הצלילה האחרים.    

איך מגיעים - נוסעים דרומה ומחנים את הרכב בחלקו הדרומי של מגרש החנייה הגדול שנמצא מדרום למלון הנסיכה (זה המשמש את היוצאים לסיני) או לחלופין ניתן לצעוד רגלית   לאורך שפת הים לכיוון מסוף הגבול כ -200 מטר מהגשר הדרומי של מלון הנסיכה ( טוב לדיאטה אך לא ממש מומלץ בימי הקיץ).   
 

נקודת הכניסה -  נמצאת כ- 50 מטר  מצפון לגדרות התלתליות המציינות  את מסוף גבול טבה. הכניסה היא בינות ל"בולדרים" ושונית רדודה ומחייבת כניסה זהירה . נעלי צלילה חובה!  לפני שבוחרים את נקודת הכניסה רצוי לבצע תצפית  על  קו המים כדי לזהות את נתיב הכניסה הנוח ביותר.  

מסלול הצלילה
 -  מתחילים את הצלילה לכיוון מזרח דרום מזרח  במים רדודים בין שוניות רדודות אך עשירות למדי  שמהוות גם  אובייקטים מצויינים לצילום תת מימי ובעיר לצילומי מאקרו. ממשיכים להעמיק לאורך מדרון חולי שבימים של זרם  חזק  הופך ל"גן של צלופחים". במהלך ההעמקה תתקלו בלא מעט גרוטאות ברזל ושרידי מלכודת המשמשים עדות אילמת להשחתת טבע בימים שבהם הטבע נחשב למשאב  חסר חשיבות ובלתי מתכלה.  אך השנים שעברו עשו עימם חסד וחלקן משמשות בסיס למושבות אלמוגים וצחוק הגורל, למקום מסתור לדגים שאותם נועדו לשלות מן המים...
בעומק של כ – 20 מטר  פונים דרומה  ולאחר שחייה קצרה  מבחינים בשונית אלמוגים עשירה וצבעונית ביותר שבסיסה משתפל עד לעומק של כ- 26 מטר .
שימו לב כי בנקודה זו אתם כבר כמעט על  קו הגבול עם מצריים ואם תמשיכו בשחייה דרומה אתם עשויים להפוך למשיגי גבול.
מכאן המשך הצלילה יהיה במעלה השונית שגם  היא אידיאלית לצילומים. אם ניחנתם במעט סבלנות וראייה חדה תוכלו להבחין כאן בלא מעט בעלי חיים שכבר כמעט לא ניתן לראות בשונית של אילת.  בעומק של 12 מטר המדרון הופך להיות חולי שוב והחזרה תהיה לכיוון צפון מערב במעלה  המדרון , ולאחר מכן חזרה אל נקודת הכניסה.  זמן לילה משוער הוא כ – 45 דקות.


המלצות וחשוב לדעת

שמירת טבע -  כל כללי ההתנהגות בשמורת טבע חלים על הצלילה במקום.  הקפידו על האיזון  ושימרו מרחק הולם מהאלמוגים הימנעו מהרחפת חול  ופגיעה באלמוגים.

ניווט והתמצאות  -  צלילה זו נערכת כמעט על קוו הגבול ישראל/מצריים. אם אינכם נמנים על אלו שעבורם התמצאות מתחת למים אינה שונה מהליכה ברחוב של עיר מרכזית,  השאירו אותה לאחרים או בקשו להצטרף לקבוצה מודרכת.  למרות שהתכסית והמדרון מהווים נקודות התמצאות נוחות למדי  כדאי לזכור שכאן אין ממקום ל"התברברות".


פינוי -  במקרה חירום ניתן לפנות ליחידת הקישור של הצבא שנמצאת בסמוך או  לאנשי האבטחה המאיישים את מסוף הגבול .


נסיון צלילה -  למרות שהצלילה אינה מורכבת  היא אינה מתאימה לצוללים חסרי ניסיון ומומלצת רק למי שהוא בעל היכרות מוקדמת עם האיזור

צלילה נעימה