בחלקה הראשון של הכתבה איך לקנות ציוד משומש התייחסנו לעקרונות כלליים ברכישת ציוד משומש. אם קראתם והפנמתם, בכתבה זו ננסה לתת המלצה מתי ואילו פריטים יכולים להשתלם כאשר רוכשים אותם משומשים ואילו שיקולים יש לקחת בחשבון לפני שהמזומנים מחליפים ידיים.

כפי שכבר ציינו אין מחיר שוק לציוד ואפילו כללי אצבע קשה להביא, אך כמובן שככל שהציוד ישן יותר והפער בין הישן לחדש קטן, כך קטנה גם כדאיות הרכישה.ונתחיל מהכבד אל הקל:

מכל צלילה -  ככלל, למכלי צלילה אורך חיים גדול למדי אם כי למכלי אלומיניום ייחסו משך חיים גדול בהרבה מזה שמקובל היום. שוקלים רכישה? בדיקת טכנאי אמין במועדון מסודר חובה!!!
למה כן – אם מצאתם מכל במצב חדש, עם טסט ולאחר בדיקה (במקום אמין), במחיר שהוא נמוך משמעותית ממכל חדש ובבעלותו האמיתית של המוכר זו יכולה להיות עסקה כדאית.
למה לא – במכלים, הן במכלי פלדה והן במכלי אלומיניום, רב הנסתר על הגלוי. מצבו החיצוני של המכל אינו מעיד בהכרח על מה שבתוכו, וייתכן שתגלו כי רכשתם נתך מתכת חסר ערך. אם המכל נזקק לטסט, ניקוי פנימי ושיפוץ ברז אתם כבר נמצאים בכמעט מחצית הדרך למכל חדש.
מכלי צלילה גנובים לרוב מסתובבים בשוק וחפשים את הקונה התמים...

וסת -  וסתי צלילה יכולים לחיות כמעט לנצח (השאלה כמובן מי רוצה מוצר מוזאוני)
למה כן  -  ניתן להחליף כל חלק בווסת ולהחזירו לכשרות לשנים רבות (בתנאי שאתם יכולים להבטיח שתקבלו שירות)
למה לא  -  החלפת שניים שלושה צינורות (שאורך חייהם מוגבל)  פיה וטיפול בווסת (וזה לפני שדברנו על תושבות אטמים וכו') יבטיחו לכם ווסת ישן במחיר של חדש.

מחשב צלילה -  הוא קופסה שחורה למרבית המשתמשים ומומלץ לשקול היטב את הבעד ונגד.
למה כן -  מחשב אינו דורש תחזוקה ויכול לפעול שנים רבות. לרוב החלפת סוללה אינה עניין יקר.  

למה לא -  כי הם עשויים לשבוק חיים יום לאחר שרכשתם אותו, כי אין דרך לבדוק אם המחשב תקין או לא.  כי לדורות החדשים של המחשבים מודלים בטוחים בהרבה, צריכת חשמל נמוכה והם משתמשים בסוללות פשוטות שניתן להשיג בכל חנות שעונים.

מאזן ציפה -  יכול לשרוד שנים רבות גם בתחזוקה פשוטה יחסית
למה כן -  דגם  חדיש שמתאים לכם במדוייק, במצב טוב ובמחיר מפתה יכול להיות עסקה טובה.
למה לא -  זהו פריט ציוד שאמור לשרת אתכם שנים רבות. התפשרות על נוחות, מידה או הנדסת אנוש יכולים להפוך עסקה מפתה לעסקה כואבת.

חליפת צלילה
למה כן -  כי אין כאן חלקים נסתרים. מתרשמים מודדים וקונים.
למה לא -  כי לחליפה משך חיים קצר יחסית ואפילו אם היא נראית טוב, ייתכן שהיא כבר מעבר לשיא ויכולת הבידוד והגמישות שלה נפגעו.

נעלי צלילה
למה כן -  כי זה רק נעלי צלילה
למה לא -  הייתם קונים גרביים משומשות???

מסכה וסנפירים
למה כן -  כי קל להשוות למה שבחנות ולהחליט אם כדאי
למה לא – כי אלו פרטי ציוד שמומלץ להתאים באופן אישי ומדוייק והחיסכון במחיר לרוב לא שווה את ההתפשרות על נוחות והתאמה.  

ואם אתם בכל את בעניין של ציוד משומש אתם מוזמנים לחנות ציוד הצלילה שלנו כדי שלפחות תוכלו להתרשם ולהשוות מחירים